Tibia

background-artwork Graj teraz za darmo!

Tibia, to już dość leciwa, aczkolwiek nadal bardzo popularna, gra z rodzaju MMORPG, stworzona przez niemiecką firmę CipSoft. Mimo wielu niedoskonałości, najważniejszym czynnikiem wyróżniającym Tibię spośród innych gier tego gatunku, jest brak jakichkolwiek opłat.
Oczywiście, jeśli chcemy, możemy wydać pewną sumę pieniędzy na ulepszenie swego konta do statusu Premium, jednak rozgrywka przy wykorzystaniu konta podstawowego jest całkowicie darmowa. Osoby po raz pierwszy stykające się z dziełem niemieckich programistów, mogą być nieco zdegustowane siermiężną grafiką oraz pozbawieniem Tibii wszelkich dźwięków, jednak to nie te czynniki stanowią o popularności gier fabularnych. Dzięki swej elastyczności, Tibia przyciąga zarówno początkujących graczy, stawiających pierwsze kroki na gruncie rozgrywek online, jak również starych wyjadaczy.

Gracze wcielają się w podróżników po świecie Tibia i wraz z innymi poszukują ukrytych skarbów oraz eksplorują ogromne połacie terenu. Jak to zwykle w grach RPG bywa, nasza postać często musi sięgać po broń aby nie tylko kontynuować wędrówkę, ale także ujść z życiem – tutaj do wyboru mamy naprawdę szeroki wachlarz oręża białego, jak również broni magicznych oraz zaklęć. Od początkowego wyboru bohatera zależy, który z tych sposobów walki będziemy preferować – możemy być mężnym rycerzem, paladynem, tajemniczym druidem czy potężnym czarnoksiężnikiem.

Oczywiście, samo zabijanie potworów prędzej czy później się nudzi. Fakt ten znany jest również twórcom Tibia, którzy spory nacisk położyli na rozwój społeczności graczy. W przerwach między eksterminacją kolejnych hord orków, smoków lub demonów, możemy zająć się zawiązywaniem nowych przyjaźni czy wyborem gildii, do której chcielibyśmy wstąpić. Autorzy zadbali również o to, aby gracze nie popadli w stagnację, racząc nas specjalnymi wydarzeniami w świecie Tibia, np. niespodziewanym atakiem potworów na miasto. Niewątpliwymi zaletami gry są intuicyjny i konfigurowalny i interfejs, niskie wymagania sprzętowe a także tzw. Tutor System, dzięki któremu w każdej chwili możemy zwrócić się o pomoc do bardziej doświadczonych graczy, a oni spróbują rozwiązać nasze problemy. Źródło: [http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=6968]

Graj w Tibia za darmo!

Komentarze